sobota, 3 czerwca 2017

"White Hot" (Hidden Legacy #2) autorstwa Ilony Andrews


Nevada Baylor posiada unikalną i sekretną zdolność – potrafi jednoznacznie odróżnić prawdę od kłamstw. To jej magia sprawia, że dokładnie wie kiedy ktoś kłamie. Wykorzystuje tę umiejętność (wraz z mozolną i ciężką pracą) w prowadzeniu agencji detektywistycznej, która stanowi główne źródło dochodu dla jej barwnej, zżytej rodziny. 

Cornelius Harrison, mag zwierząt zatrudnia Nevadę, aby odnalazła mordercę jego żony.

Nowa sprawa sprawia iż pani detektyw musi nawiązać ponowną współpracę z Connorem „Szalonym” Roganem. Okazuje się bowiem, że śmierć Nari Harrison jest ściśle związana z wydarzeniami sprzed dwóch miesięcy, kiedy to niemalże zniszczono miasto Houston. 

Rogan jest miliarderem Pierwszym - najwyższym rangą magiem, nieodgadnionym jak zawsze pomimo „magicznego talentu” Nevady.

Akcja powieści rozpoczyna się 2 miesiące po zakończeniu wydarzeń opowiedzianych w pierwszym tomie cyklu pt. "Burn for me". Dowiadujemy się, że w tym czasie Nevada aktywnie praktykowała używanie swojej magii, a Rogan zajmował się odkryciem konspiracji mającej na celu zdestabilizowane establishment-u.

W "White Hot" dowiadujemy się więcej o przeszłości Connora, co pozwala nam zrozumieć lepiej jego sposób myślenia i poszczególne wydawałoby się "psychopatyczne" zachowania. Poznamy też lepiej rodzinę Baylor, a także same środowisko, w którym magia determinuje wszystko. Mamy okazję przekonać się jak działają różnorodne talenty magiczne. Po za tym postacie drugoplanowe wzbudzają zainteresowanie, jeśli nie sympatię.

Akcja toczy się szybko i spójnie. W kwestii konspiracji mającej na celu zaburzenie statusu quo w Houston, w tym tomie przekonujemy się, iż "w tym szaleństwie jest metoda".

Pomimo okładki - powieść jest świetna, pełna akcji, emocji i humoru.

A oto kilka wybranych cytatów: