czwartek, 4 maja 2017

Faerie Hunt (The Changeling Chronicles Book #6) autorstwa Emmy L. Adams

Akcja 6 tomu w serii „The Changeling Chronicles” rozpoczyna się zaraz po powrocie Ivy Lane z wakacji, które spędziła z Lordem Magów - Vancem.  

Larsen – szef najemników prosi ją o rozwiązanie zagadki morderstwa jednego ze swoich pracowników. 

„Zabójczyni wróżek” odkrywa, że ofiara brutalnego morderstwa miała córkę - pół krwi wróżkę. Miejsce jej przebywania jest początkowo nieznane. 

Ponieważ zabity głęboko wierzył, że jego dziecku grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, Ivy stara się odnaleźć nastolatkę, aby zapewnić jej niezbędną ochronę.

Jednocześnie terytorium pół-wróżek zostaje bezprawnie przejęte przez niebezpieczną Unseelie, a Fionn wraca w postaci ducha władającego magią i wije skomplikowaną intrygę, która jest nie do przewidzenia.

Zarówno szybkie tempo akcji, jak i nieprzewidywalność fabuły dostarcza czytelnikowi prawdziwą rozrywkę. 

Warto zauważyć, że pomimo iż główna bohaterka wykazuje się siłą charakteru i niezachwianą odwagą, nie jest ani niezwyciężona, ani nieomylna. 

Poza tym postać Fionn-a zyskuje na wiarygodności w kontekście opowiedzianej historii. Po wróżu, który żył wiele wieków i przetrwał wygnanie z krainy wróżek oczekujemy nietuzinkowej przebiegłości.

Przedostatniej części w serii "The Changeling Chronicles" nie można nic zarzucić. Poza względnie prostą składnią językową, jaką posługuje się autorka. Jednak to można uznać też za zaletę jako, że książka dostępna jest wyłącznie w języku angielskim.